Elavad Maitsed

Elavad Maitsed toovad Sinuni küllusliku elava toidu maailma inspireerides Sind samm-sammu haaval liikuma oma keha ja meelega kerguse ja terviklikkuse poole.

Mis on elus toit?

Elus toit on kuumtöötlemata toit, mis kannab endas eluenergiat. Seda kutsutakse ka toortoiduks. See ei pea olema külm, kuid see on toit, mida pole kuumutatud üle 47 kraadi. See võib olla täpselt nii soe, et näppu sisse pistes ei kõrveta. Erinevaid töötlemise viise on palju. Elus toit võib olla hakitud, blendertatud, pressitud, kuivatatud, külmutatud, leotatud, idantatud või lihtsalt mõni puuvili, juurvili oma loomulikul kujul. Erinevaid kombinatsioone kasutades on võimalik valmistada nii maitsvaid salateid kui ka kreemjaid suussulavaid torte.

Elus toit sisaldab ensüüme, mis kannavad kaasas eluenergiat. Need on meile eluliselt olulised, sest aitavad seedida, aktiveerida hormoone, on põletikuvastased ning aitavad parandada isegi meie RNA-d ja DNA-d. Teadus on alles avastamas ensüümide tõelist võlujõudu.

Elustoit sisaldab rohkelt vitamiine, mineraale ning õrnu rasvhappeid, mis aitavad meil vitamiine omsatada. Tugevalt kuumutatud köögiviljad annavad meie organismile vajalikke aineid üsna vähe. Et kindlustada piisava hulga vitamiinide ja mineraalide kättesaamine tuleks tarbida rohkelt ja mitmekesist toortoitu.

 

Ja need toidud on üllatavalt maitsvad!!!

Helista või kirjuta mulle ning lepime kokku aja ja koha. Tutvustan Sulle, kuidas kiirelt ja lihtsalt valmivad erinevad toortoidud. Jagan oma elu elusal toidul, mis on kestnud juba 10 aastat. Tulen kohale oma kogemuse ja kõige vajalikuga! Viin läbi töötoa väikestele gruppidele või ainult Sinule!

Toimuvad ka regulaarsed kokkusaamised, kus valmistame elusat toitu ning jagame kogemusi! Anna oma huvist teada.

Maitsvat elu Sulle soovides

Mirjam Virtanen
Helista: 5333 3840 või kirjuta mirjam@elumaitse.ee

Elumaitse toortoidu maailma koos retseptidega leiad Patreonist! www.patreon.com/elmaitse

Üks tore tagasiside:

TOORTOIT PUHASTAB MITTE AINULT FÜÜSILIST KEHA, VAID KA ENERGEETILISELT MEIE PEENKEHASID, NÄGEMIST JA MEELI.

Jagan huvitavat lugu sellest, kuidas peale toortoidu kuuri hakkasin oma energeetilisi peenkehasid reaalajas nägema.
Kui aastaid tagasi avardusin ja nii-öelda ärkasin, siis märkasin, kui kergelt muutusid mu elus ka kõik muud igapäevased harjumused. Olen seda meelt, et mitte ühtegi harjumust meie sees ei saa muuta toore jõuga, vaid igal asjal on oma aeg…Toitumine käib niisamuti siia valdkonda.
Aasta aega tagasi, kui tähistasin oma 30.juubelit, otsustasin oma sünnipäeva teisiti mööda saata. Kokku tuli minu armas suguvõsa, sealhulgas jahimehed, kalamehed, grillimehed ning muud mehed -naised…Ma ei sildista inimesi toitumise järgi. Seepärast ei saa ka nimetada iseend toortoitlaseks, vaid hindan koguaeg oma keha vajadusi ja olukorda käigu pealt, sisetundest lähtuvalt. Küll aga on mul tekkinud teatud tugevad eelistused ning viimastel aastatel on minu jaoks pigem väsitavaks muutunud sellised istumised-viibimised, kus toiduvalik langetab sagedust… Lisaks on igas seltskonnas inimesi, kes ei soovi gluteeni, kaseiini vmt tarbida. Kui sünnipäevamenüüd kokku panin, siis olin valiku eel – kas koostada menüü iseenda eelistuste ja toiduvaliku järgi või minna külaliste lemmikroogade radapidi… Olin surmani tüdinenud tavalistest kartulisalati-korvikeste ja snitšlite sünnipäevadest, mis järgmiseks päevaks külalistele raskustunde ja toidupohmelli tekitab. Üht-äkki mulle näis, nagu kõik suguvõsa üritused ja koosviibimised möödusid ühel viisil, sarnase toidulauaga… ilma erksuseta…
Otsustasin tookord, et teen teisiti ning üllatan iga külalist. Olen imelik, siis olen. Ükskõik! Iga pidupäev olgu  pidulise nägu. Ma üllatasin inimesi toortoiduga!  See oli midagi esmakordset ja täiesti uut. Olin külalistele ette teavitanud, et tuleb toortoidu koolitus ning palusin neil hellalt koolitajasse suhtuda, sest tema jaoks oli esimene kord sellise rahva ette astuda. Kutsusin kohale toortoidu koolitaja, armsa Mirjami. Inimene, kes on aastaid ise puhtalt toortoitunud.
Särasilmselt astus ta suure pidulaua ette ja hakkas siis eelrooga valmistama. Kõik oli tal täiuslikult ette valmistatud. Alustas kuuseokka kaljast, siis valmistas maitsva smuuti ja jätkas pearoaga. Lõpetades hurmava magustoiduga. Iga toidukorra ajal selgitas ta, mida ta sinna lisas ning rääkis juurde oma kogemusi toortoitumisest. Vahepeal põristas mikseriga ning siis jälle jätkas. Kõik kuulasid huviga.
Ühel hetkel küsiti kõikidelt külalistelt arvamust, mida nad toortoidust arvavad ning mis on nende senine kuvand sellest toitumisviisist.    Üks neist tunnistas, et ta pidas toortoitumist ainult tavalise kapsa-porgandi salati söömiseks. Teine jänesekapsa närimiseks, millega jääb kõht tühjaks. Kolmandal assotsieerus toortoit ainult pruunikas-rohekate jubedate smuutidega.
Kuid sellel sünnipäevaõhtul murdsid kõik oma arvamust. Meie silme all valmistati hõrgu toortatra põhjaga ja rikkaliku kattega toitev pitsa siidise indiapähklikreemiga, kreemjas toortatrakreemi-marja kook ja kõik muud road. Iga külaline jättis nii hea tagasiside maha endast, kõik lihtsalt kiitsid. Sõid ja kiitsid.
Pidin tunnistama, et kuna minu sugulaste hulgas oli ka tõsiseid eesti rammumehi, nagu öeldud, ka jahimehi ja kalamehi, siis ma igaks sajaks juhuks, plaan B varuvariandiks, olin asetanud lauale ka tavalist cateringi valmistoitu, juhul, kui külalistel kõhud peaksid tühjaks jääma, sest teadsin, et tavaline eestlane sööb ikkagi päris tummiselt. Ja teate, missuguse üllatuse osaliseks ma sain… Kõik toit, mis oli tellitud cateringist, jäi söömata. Süldid ja korvikesed ja kogu muu kraam. Kaapisin välja kõik plastkarbid, mis mul sahtlites olid ning pidin lihtsalt külalistele kaasa pakkima karp karbi järel.
Üks humoorikas naissugulane viskas veel kõigi ees sapist nalja: „Sa raudselt serveerisid meile toortoitu meelega ENNE küpsetatud toidu söömist selleks, et me vähem sööksime! Sa teadsid seda KINDLALT ette, et me põhitoitu ei puutu! Meil on nüüd kõhud nii täis, et tahtsid kindlasti, et kogu cateringi toit sulle alles jääks!“. Kõik hakkasid naerma.
Kui oli aeg kooke kaasa pakkida (neid toodi peolauale kokku 4 eri liiki, sest külalised võtsid ka omad koogid kaasa), siis kõige suuremaks rabamiseks naiste vahel läks just-nimelt toortatra-pähklikreemi toorkoogi vahel. Igaüks tahtis tükikest kaasa saada ja peokoogid jäid lihtsalt tähelepanuta…
Ma ei ole igapäevane toortoituja. Ütleksin pigem, et olen hooajaline toortoituja, kes just kevaditi suures kevadärkamises ja armasute energias tunneb suuremat loodusepoolset toetust ning kergemat toitumisevajadust. Minu arvates on just kevade ja suve hakul väga hea teha paaste ja kergemat toitumist. Ja miks mitte seda lihtsalt kasvõi ühe töötoa või koosviibimise näol proovida. Toortoitumine omab minu jaoks erilist tähendust, sest tean täpselt, kuidas see keha puudutab nii mitmel tasandil…
Mulle meeldis südamest iga osaleja positiivne üllatus ning kuvandi muutus toortoidu suhtes, et tegemist ei pea olema pelgalt salatikausi või mitte-apetiitse smuutiga. Ja toortoitumist võib rakendada periooditi, kui on lihtsalt soov keha puhastada või oma meeli turgutada.
Soovitan naistel enne rasestumist viia läbi toortoidu kuuri, sest see väljutab kehast jääkaineid, mis pärsivad tugevat rasedust ning embrüo elujõulist arenguprotsessi. Iga kehapuhastus puhastab meid ka emotsionaalselt, hingetasandil. Peenenergiate tasandil.
Olgu öeldud, et peale seda kevadist toortoidu kuuri  (kestis minu jaoks ca 2 nädalat), jõudsin ma sinna hetke, kus ühel hommikul tulin jalutuskäigult, astusin tuppa ning mida ma nägin – minu ümber oli värelev siluett. Olin sellest lummatud. Võtsin parasjagu esikus kummikuid jalast ära ja muudkui vaatasin oma jalgu ja käsi – liigutasin neid ja värelev peenenergeetiline siluett liikus kaasa. Ma ei olnud kunagi nii selgelt enda peenkehasid näinud päevavalges, täiesti ilmsi, beetaseisundis (aktiivse toimetuse ajal, mitte ainult lõdvestunult ruumi seirates).
Ema oli parasjagu külas, kutsusin ta enda juurde ja küsisin tookord: „Kas sina näed seda sama, mida minagi?“ ja näitasin enda jalgade peale.
Tema uuris mind ja vaatas, küsis vastu: „Mida täpsemalt, näita?“
Mina hõõrusin imestusest silmi ja ütlesin: „Noh, minu eeterkeha on nii läbipaistvalt mu ümber näha. Vaata, liigutan. See tuleb väikese viivisega järgi ja muudab värvi“ ja näitasin talle pingsalt oma käsi ja jalgu. Ta kehitas õlgu ja ütles, et ei näe midagi. Sest minu nägemisväli muutus, mitte tema.
Kuigi minu nägemine avardus juba aastaid tagasi peale lapse sündi ja eeterlik maailm muutus nähtavaks juba siis, saab nägemist veelgi puhastada ning intensiivistada. Olen avastanud, et piisab vaid kolmest päevast toortoidul olemist, kui see võimendab mul kordades nägemisvälja intensiivsust ning taju. Täna näen väga selgelt ruumis askeldavaid energiad peenergia tasandil. Kavatsen neist ka lähiajal kirjutada, kui ilus võib olla nende vaatlus…
Seetõttu olen tegelikult toitumist kasutanud ka enda maandamiseks, kui olen liiga „vaimsesse spektrisse“ olen ära hõljunud teatud perioodidel…
Soovitan väga toortoitumiskuuri igasuguste tervisehädade puhul ning ka enne lapseootele jäämist, kui vaja kehas puhastuskuuri teha. Toit olgu tervendaja, mitte mürgitaja!
Kehal on oma teadvus ning ta tahab hellitavat ja paitavat suhtumist oma peremehe poolt ,kelleks on Vaimenergia, meie olemus, mis on kehastunud kehasse. Hoolitse oma keha eest, ta on nagu avatar Sul siinses kehastuses.
Keda huvitab toortoiduga tutvumine, siis Mirjamil toimuvad aeg-ajalt toortoiduõhtud, kus ta valmistab kohapeal maitsvaid palasid ning toimub privaatses ringis koosviibimine. Ühes kärakas ETKVL telliskividest majas Kalda tänaval Tallinnas on sisse seatud armas ruumikene, kuhu oled oodatud.

Amaryllis