Julgus tunda elu

On tõeline julgus lubada endal tunda kõiki tundeid. Ka neid tundeid, mis võivad viia sind seilama tormisele merele. Tunda kõiki neid tundeid, mis viivad tasakaalu ja keerutavad sind keerises ja paiskavad tagurpidi, et sa jälle saaksid koguda oma jõu ja tõusta püsti, tuua ennast keskmesse, tuua ennast rahusse. Nii näitab elu sulle sinu tõelist väge ja jõudu. Sest siin ilmas ei toimu midagi sinu kahjuks. Kõik on alati sinu hüvanguks. Elu kasvatab sind.

Elu ei pea olema ainult laineharjal seilamine. Vahel oled sa vee all, et tunda elu sügavust. Vahest jälle vee peal nautimas päikesekiiri ennast soojendamas. Luba endal kogeda. See on elu, mis soovib sulle näidata, et kõiges on ilu, kõiges on armastus. Elu soovib sulle näidata, et see kõik on turvaline. Sa oled alati hoitud kõikide muutuste keskel. Ka keset suuremat kaost ta kannab sind kätel. Ta soovib, et sa usaldaksid, alistuksid ja oleksid koos temaga voolamises. Ta soovib, et sa lõpetaksid vastupanu. Sest sina ja elu, te olete üks.

Tõeline julgus on lubada endal tunda. Tundes kõiki tundeid sa tajud aina suurenevat elu voolamist enda soontes. Julgus on tunda elu iseendas sügavamal tasandil äratamas igat rakku elule. Ärgates kasvab sisemine valgus. Valgus, mis lööb puhtaks Sind kõigest sellest, mis sind enam ei teeni. Valgus, mis toidab ja kustutab kõik näljad. Sa ei otsi enam armastust, sest sa ise oled armastus. Sa suudad ise ennast toita. Sa oled sõltumatu. Sa oled vaba. Saabub rahu ja vaikus. Saabub tasakaal. Saabub küpsus.

Me kõik oleme sinna teel. See on elukool, mis meid õpetab ja kasvatab, et me saaksime minna edasi järgmisele tasemele, kus on uued õppetunnid.