Me kõik soovime igavest noorust, kuid kardame elu. Kas oled valmis tõeliselt elama?

Inimene, miks tahad olla Sa noor? Kas selle pärast, et näha välja atraktiivsem? Kas selle pärast, et tunda ennast paremini? Või selle pärast, et elada kaua? Aga miks? Kas sa üldse oled valmis elama, ma mõtlen tõeliselt elama? Kas sinu hing ja keha on valmis olema noor? Mida sa selle energiaga peale hakkaksid? Me kõik sooviks jäädagi noorteks. Aga kui paljud meist selleks ka tõeliselt valmis oleksid?

Kas mäletad seda tunnet, kui veri kees sinu soontes ja sa vaimustusid kõigest? Sa järgisid oma südant ja ei mõelnud, mis saab homme. Sa soovisid teha kõike seda, mis sind köidab ja vältida kogu hingest kõike, mis tüütu. Ja sinus oli nii palju armastust, nii palju huvi elu vastu. Sa võisid unustada ennast joonistama tundideks, sukelduda päev otsa merevees, korraldada moeshowsid, fantaseerida ja kirjutada muinasjutte, mängida malet päikesetõusuni või lihtsalt öö otsa oma väikse õega itsitada teki all. Sa võisid arutada võhivõõrastega maailma asju ja olla vanatädile seltsiliseks. Sind huvitas, mida on öelda puudel, põõsastel, lindudel ning sa püüdsid lugeda koera silmadest tema mõtteid. Sul ei olnud eelarvamusi ega kindlaid seisukohti. Sa olid avatud kõigile ja kõigele.

Kuhu kadus Su armastus elu vastu – Su noorus?

Aastatega langesid kohustused Sulle õlgadele ja vaikselt eemaldusid kõigest sellest, mis sinu vere keema ajas. Vaikselt, vaikselt Sa lämmatasid enda särava olemuse ja allusid mõistusele. Ja siiani ei taha sa uskuda, et see ei peaks olema nii… Lapsena teadsid sa vägagi hästi, et Sina selliseks ei kasva ja nüüd oled unustanud. Aga südames elab ikka igatsus.

Kaanefoto: Helen Tammela