Mis on elujõud ja kustkohast see tuleb?

Mõnele inimesele on antud tohutult palju elujõudu sünniga kaasa ning ta peab sellega kaua vastu. Võime seda inimest vaadata kui õhupalli, mis on hästi täis puhutud ning aegamööda jääb vaikselt-vaikselt see õhupall tühjemaks. Mõnel teisel inimesel voolab vuhinal õhk välja nii, et lendab ise suure hooga spiraalitades ja lõbusalt, kuid siis potsatab tühi kest järsku vastu maad. On erinevaid võimalusi, kuidas oma energiat ära kasutada siin elus. Kas hoida seda ja olla tasakaalukas või kasutada kõik kiirelt ära ja teha lühike, kuid kõrge lend. Igaüks leiab oma tee.

Aga inimene ei pea kohe mitte üldse olema kui õhupall. Vaid ülesanne on hoopis olla kanal, mida mööda eluenergia võib voolata lõputult. Mida avatum on inimene, seda rohkem elujõudu temasse voolab. Avatud inimene on paindlik inimene, kes on võimeline pidevalt uut vastu võtma, et liikuda kaasa uuemate energiatega. Kuid lisaks vastuvõtmisele tuleb ka seda endast välja lasta, jagada, maandada, sest muidu tekib tasakaalutus. Harmoonia on väga oluline, olla kohal ning olla maandatud. See läbivoolav lõputu energia on puhastav, raviv, tasakaalustav, toob selgust, rõõmu. Mida rohkem suudad seda vastu võtta ja jagada ning oma reaalsuses seda maandada, seda elujõulisemaks sa ka muutud.

Aga mida see kõik tähendab… Inimene, sa võid elada tohutult palju rohkem, kui me hetkel usume ja arvame. Muidugi on ka uuestisünd paljudele oluline, sest see on kui meeldetuletus jälle, annab uue võimaluse areneda edasi siin planeedil. Iga eluga peaks inimene muutuma vaimselt targemaks ja mõistma rohkem oma päritolu, oma tegelikku olemust. Öeldakse ka, et vanad hinged on targad. Kuid selleks, et areneda ehk siis valgustuda, ei pea uuesti sündima. Valgustuda saab ka esimese ja ainsa elu jooksul. Ja siis hakkab alles lõbus mäng pihta – loomine, teadlikult reaalsuse kujundamine.

Valgustumine on teekond, mida mööda me kõik liigume – suurema mõistmise ja arusaamise poole sellest, kes sa oled ja mida sa siin teed. See on puhastumine oma vanadest piiravatest uskumustest ja mustritest ning mõistuse kontrollist. See on südame tundega kooskõlas elamine, kontakti loomine oma kõrgema minaga. Kui sa saad aru, miks sa siin oled ja mis on sinu ülesanne, siis läheb lõbusaks. Ja see mäng kestab just nii kaua kui sul vaja on. Elujõud ehk energia voolab sinusse just nii palju ja nii kaua, kui sina ise koostöös oma kõrgema Minaga seda kasutada soovid.

Kaanefoto: Helen Tammela