Aeg nautida…

Kõige olulisem oskus siin elus on õppida nautima. Ei ole vaja oodata helget tulevikku ega elada kaunites mälestustes. Ei ole vaja kannatada praegu, et pärast süüa präänikut. Ei ole vaja pingutada, et hiljem lubada endale lõõgastust. Ei ole vaja kannatada valu mitte millegi ega kellegi nimel. On vaja vaid õppida armastama praegust hetke just sellisena nagu see on.

Mille pärast ei tööta tavaliselt igasugused dieedid? Sest need on iseenda piitsutamised. Inimesed arvavad, et läbi piiramise, keelamise, kannatamise nad saavutavad midagi. Kuid see ei tööta pikemas perspektiivis, sest hiljem süüakse kiirelt kõik kilod tagasi. Ükski meetod, mida tehes sa tunned, et pead kannatama, ei ole tervendav. Oleks aeg lõpetada enda sundimine. Oleks aeg hakata ennast armastama ja hellitama.

Just nii nagu sina ennast kohtled, kohtleb ka elu. Ise loome endale kannatusi läbi kannatamise, läbi selle, et oleme võtnud kannataja rolli. Olgu kui raske tahes, alati on võimalik astuda ohvrirollist teadliku looja rolli. Jah, see ei ole alati lihtne. Aga see on võimalik. Inimesel on vaba tahe, mis on püha.

Igas olukorras on võimalik hoida oma sagedust kõrgel läbi armastamise ja läbi tänulikkuse, et sul on võimalus kogeda. Läbi armastuse avanevad kõik väravad. Läbi tänulikkuse kingib elu sulle küllust vaid juurde. Sina valid, mida tunned. Ja selle tundega sa lood. Iga sinu tunne loob. Iga sinu mõte loob. Iga sõna ja iga tegu muudab sinu reaalsust sinu valitud suunas. Ole teadlik ja tunneta, millist energiat sa kannad.

Õppides nautima praegust hetke, nähes selles kõike imelist, mille eest tänulik olla, oled kantud jumalikust energiast, mis loob su ümber imelist elu. Sest tahad või ei taha, sa lood nii või naa. Maailm vormib ennast sinu mustrite järgi.

On aeg visata oma õlgadelt murekoorem. Sest mure ei ole vastutus. Mure on koorem, mis muudab olemise raskeks. Sinu ülesanne on olla ja tunda ennast kerguses. Ja nii igas hetkes on see võimalik.

Ja kui tundub, et olukord on ikka väga keeruline, siis kelle jaoks? Keeruliseks muudab kõik mõistus, mis on takerdunud takistustesse, raskustesse. Proovi, mis juhtub, kui sa kõigele vaatamata lubad endal tunda kergust.