Elus toit täidab keha eluga

Puhtas ja terves kehas on vaim suuremal määral kohal. Sellepärast on nii oluline hoolitseda enda eest ka füüsilisel tasandil. Tuleb osata kuulata oma keha. Seoses sellega, et oleme liikunud edasi 5-dasse mõõtmesse oma koduplaneediga, hõreneb ka meie füüsiline keha ning toitumiseelistused muutuvad. Võib tekkida tunne, et ei tea enam, kuidas süüa, mida süüa, sest kehale ei meeldi enam raskem toit. Jagan edaspidi siin leheküljel ka jälle rohkem toitumisest, sest kõik on omavahel nii tihedalt seotud. Ma ei näe enam mõtet Elumaitse toidunurka eraldi pidada. Ma soovin, et siin lehel oleks kõik koos – kõik, mida jagada soovin teiega.

Viimased 8 aastat, peale seda, kui loobusin liha söömisest, olen omale loomuomase toitumise avastamise teel, õppides kuulama oma keha. Olles kannatanud iivelduste all rohkem kui poole oma elust, oli minu jaoks üllatus, kui avastasin, et saab ka teisiti elada. Juba lapsepõlves teadsin nii hästi, et puuviljad on mulle parimad, sest need ei tekitanud minus iiveldust nagu enamus toite tegid. Need on oma loomulikkuses juba mahlased, magusad ja ka mõnusalt hapukad. Neid ei ole vaja töödelda ega maitsestada. Need on ahvatlevad ja annavad ka piisavalt energiat ning seedesüsteemi kurnamata jätavad kehasse meeldivalt kerge tunde. Olen olnud periooditi puuviljadel suvel ja ka talvel, kui puhkan kuskil soojemas kliimas, kus saab piisavalt looduses liikuda ja merevees ujuda. See tunne on kirjeldamatult meeldiv, kui kehas on ülim kergus. See tunne, kuidas oled loodusega üks ja täielikus harmoonias.
Kahjuks linnas elades on seda tunnet tunduvalt raskem saavutada, eriti talvel, kui nii palju väljas ja looduses ei viibi. Meie keskkond ka mõjutab toitumiseelistusi ning ka inimesed meie ümber. Kergemal toidul elamine on lihtsam harmoonilises keskkonnas. Kuid kõigepealt tuleb hakata looma harmooniat enda sees. Tuleb ennast häälestada ja hoida mõnusas vibratsioonis, siis kulgeb kõik iseenesest ja sa eelistadki puhtamat, kergemat, tervislikumat toitu. Hästi oluline ongi see, et ei tohi endale midagi peale suruda. Tuleb olla kohal, lasta lihtsalt kõigel juhtuda, lubada enda ellu uuendusi ilma hirmuta, kuulata oma keha.

Tuleb leida üles see tunnetus, mis ütleb, mis sobib sulle ja mis mitte. Milline toit tekidab sinus heaolu tunnet, et oleks tasakaal. Et ei oleks tunne, et peaks endale midagi keelama. Et toit oleks ikkagi naudingut pakkuv, kuid samas ka toetav, tervislik, ahvatlev.

Jagan teiega oma hommikusööki, mis on minu tõeline lemmik. Kui ma avastan midagi head, siis ma võin seda lõputult nautida. Olen juba mitmeid aastat seda endale hommikuks teinud. Väljaarvatud siis nendel perioodidel kui olen ainult puuviljadel elanud. Selline hommikusöök hoiab kõhu pikalt täis, kuid ei jäta rasket tunnet.

TOORTATRA PUDER:

  • 1 tass idandatud või leotatud toortatart,
  • 2 banaani,
  • peotäis marju (n. maasikaid, astelpaju, kirsse, mustikaid,
  • 1 spl kaarobi pulbrit või toorkakaod (viimast üritan vältida, sest see on väga stimuleeriv).

 

Viimasel ajal lisan ka kibuvitsamarja pulbrit, mis on suur c-vitamiini allikas ning sidruni eeterlikku õli ühe tilga ( see peab olema puhas ja kvaliteetne). Võib veel lisada vanilje kauna, mis teeb hommikusöögi eriti pidulikuks.

Pese ja kurna toortatar. Aseta kõik komponendid blenderisse ning püreesta. Vajadusel lisa natuke vett. Püreesta kuni saad ühtlase kreemja massi. Peale võid teha ka moosi, mis on väga lihtne. Mõned pehmed datlid ja peotäis värskeid või külmutatud marju. Blenderdada ära ja värske toormoos ongi valmis.