Kas Reiki võiks Sind aidata?

Ilmselt, kui Sa oled juba siia lehele jõudnud, siis Sa juba tead ja mõistad, et kõik on energia. Ja ilmselt oled ka teadlik, et Sinu heaolu sõltub just sellest, kuidas energia Sinus voolab. Reiki ehk universaalne energia, elujõud, on meile kõigile kättesaadav.

Maailm on suur ja lai ning täis erinevaid võimalusi, mille vahel valida. Iga üks jõuab läbi oma teekonna just selleni, mis teda puudutab ja toetab. Läbi oma kogemuste vaid saame targemaks. Kellegi teise kogemus on võõras. Parim viis teada saamiseks on ise järgi proovida. Ega enne ei teagi kui ei proovi. Aga seda ma võin öelda, et kogemuse võrra rikkamaks saad kindlasti. Pealegi pole minu seansilt keegi läinud ära veel ilma midagi erilist kogemata. Pigem on olnud muutused suured ja püsivad ka juba peale esimest seanssi. Kuid siiski on soovitatav teha mitme seansiline kuur.

Kuidas ma jõudsin Reikini?

Elu on täis müstikat. Ja see on mind alati paelunud. Juba lapsena tõmbas mind kõik see maagiline maailm, kus sünnivad imed. Ma olen alati teadnud, et kõik on energia. Mind on alati huvitanud inimeste lood ja imelised tervenemised. Kuuldes ühte lugu, mille käigus mulle tuttav inimene tervenes suurest kasvajast, hakkas mind Reiki eriti kõnetama. Sest see tervenemine on teaduslikult seletamatu ja isegi võimatu, kuid ometi see juhtus. Ja see pole ainuke lugu. Neid lugusid on palju. Nii mu huvi viis mind Reiki kursustele, kus sain teada, et Reiki on mulle väga omane ja olen tegelikult seda praktiseerinud terve elu. See on nii lihtne ja loomulik ning ühtlasi universaalne tööriist, mida igapäevaselt oma elus kasutada.

Mis on Reiki?

Reiki on Jaapani päritolu energia ravimeetod, mis põhineb ideel, et praktik avab end universaalse eluenergia voole ja suunab selle patsiendi kehasse, aidates kaasa tervenemisele ja tasakaalule. Sõna “Reiki” koosneb kahest osast: “Rei” tähendab “universaalne” või “kõikjalolev” ning “Ki” viitab eluenergiale või elujõule.

Siin on mõned põhilised aspektid ja põhimõtted Reiki kohta:

 1. Eluenergia: elujõud, mis voolab läbi kõige elava. Kui see energia on tasakaalus ja vaba takistustest, siis inimese keha, vaim ja emotsioonid on terviklikud ja terved.
 2. Praktikud ja Seansid: Reiki praktikat viib läbi Reiki meister või praktik. Praktika hõlmab käte paigutamist kehale või kehast kaugemal, et suunata eluenergiat ja soodustada tervenemist. Seansid toimuvad tavaliselt rahulikus keskkonnas, kus klient lamab mugavalt.
 3. Energeetilised Keskpunktid: Reiki keskendub energiakeskustele või tšakratele kehas, mille kaudu energia voolab. Praktik püüab tasakaalustada ja puhastada neid energiakeskusi, et taastada energia harmoonia.
 4. Isiklik Tervenemine: Reiki ei ole ainult füüsilise tervenemise meetod, vaid hõlmab ka vaimset ja emotsionaalset tasandit. See võib aidata leevendada stressi, ärevust ja edendada üldist heaolu.
 5. Usk Universaalsesse Eluenergiasse: Reiki praktikud toimivad kanalitena, kelle kaudu liigub universaalne eluenergia. See energia ei ole seotud konkreetse religiooni või usutunnistusega, vaid pigem mõistetakse universaalse jõuna, mis läbib kõike elavat.

Inimesed võivad valida nii Reiki seansi kui ka praktiseerimise mitmel põhjusel, kuna see pakub erinevaid võimalusi isiklikuks arenguks, tervenemiseks ja heaolu suurendamiseks. Järjepidevalt reikitades olen isiklikult kogenud suuri muutuseid, mille käigus on paranenud minu elukvaliteet, suhtumine, mõtlemine, häälestus, teadlikkus… Ka alati siis, kui pakun seanssi kellelegi teisele, olen ise peale seda laetud, sest ma ei anna midagi endast ära vaid olen vahendajaks ehk kanaliks. Läbi enda avan universaalse elujõu ehk Reiki energia, mis läbib mind ja inimest, kellele ma seanssi pakun.

Mõned peamised põhjused, miks inimesed valivad Reiki:

 1. Stressi Leevendamine: Reiki seansid võivad aidata vähendada stressi ja ärevust, soodustades lõdvestumist ja sisemist tasakaalu. Paljud inimesed kogevad rahulolu ja rahulikkust pärast Reiki praktikat.
 2. Füüsiline Tervenemine: võib soodustada füüsilist tervenemist, kiirendades keha loomulikku paranemisprotsessi. See võib olla abiks mitmesuguste terviseprobleemide, sealhulgas valu, põletiku ja krooniliste haiguste korral.
 3. Emotsionaalne Tervenemine: Reiki võib toetada emotsionaalset tervenemist, aidates vabastada ja tasakaalustada emotsioone. Mõned inimesed kogevad Reiki käigus emotsionaalseid vabanemisi või selguse saamist.
 4. Energeetiline Tasakaal: Reiki eesmärk on tasakaalustada keha energiasüsteemi, stimuleerides energiakeskusi (tšakraid). See võib parandada energia voolu ja toetada üldist heaolu.
 5. Isiklik Areng: Reiki praktikat saab kasutada isikliku arengu ja vaimse kasvu vahendina. See võib aidata avardada teadlikkust iseendast, oma emotsioonidest ja elust üldiselt.
 6. Suhted: Mõned inimesed kasutavad Reikit suhete parandamiseks, olgu siis romantilistes suhetes, sõpruskondades või peresisestes suhetes. Tasakaalus olev energiavahetus võib aidata luua parema sideme teiste inimestega.
 7. Eneseabi Vahend: Reiki praktikat saab kasutada igapäevase eneseabi vahendina. Inimesed võivad õppida endale Reikit andma, mis võimaldab neil regulaarselt tasakaalustada oma energiasüsteemi ja hoida head füüsilist ja emotsionaalset tervist.

Inimeste kogemused Reikiga võivad olla väga mitmekesised, kuna igaüks kogeb energiatööd individuaalselt. Tihti näevad inimesed nägemusi ning saavad vastuseid oma küsimustele. Tavaliselt tulevad ka minuni vajalikud infokillud ja taipamised, mida jagan peale seanssi. Oluline on alati esitada taotlus, mille me ka enne seanssi vajadusel koos võime sõnastada. Kui on olemas küsimus, siis tulevad ka vastused. Tähtis on olla avatud ja vaba eelarvamustest ning ootustest.

On oluline märkida, et Reiki ei ole meditsiiniline ravi ega asenda traditsioonilist meditsiinilist ravi. Enne alternatiivsete ravimeetodite proovimist on soovitatav konsulteerida tervishoiuspetsialistiga, eriti kui on olemas terviseprobleeme või kui Reiki on mõeldud tervendavaks otstarbeks. Reiki kogemused võivad erineda inimeste vahel, ja mõned võivad leida selles praktilises vahendis sügavama ühenduse iseendaga ja ümbritseva maailmaga.

Soovid tulla seansile? Sinu võimalus: Reiki seanss Tallinnas Pesas – 2h kvaliteetaega endale, et avalduks Sinu tõeline potentsiaal! Kohtume kokkulepitud ajal. Teen ka kaugseansse, kus me füüsiliselt ei peagi kohtuma ning saad võtta energiat vastu kus iganes oled. Kirjuta mulle: mirjam@elumaitse.ee

Loe lisaks siit: https://elumaitse.ee/maagiline-reiki/

Jälgi Elumaitset Facebookis: https://www.facebook.com/elumaitse

Kohtumiseni maagilisel seansil!
Mirjam Virtanen