Kasvades kannatustest välja

Ära ole oma mineviku ohver. Elu ei ole sind räsimas ega kurnamas. Elu ei ole ka kannatamiseks mitte. Kõik, mis on olnud, on sinu hüvanguks. Et sa näeksid oma väge, et sa kogeksid oma väge. Väge, mis on kandnud sind kõigest läbi ja toonud su siia. Oled oma mineviku vili. Kogemused on kasvatanud sinu teadlikkust.

Kas minevik võib olla valus? See oleneb selles, kas haavad on veel lahtised. Kui on valus, siis on veel midagi, mida sa ei mõista. Miski, mis vajab tervendust. See ootab teisiti nägemist ehk olukorra ümberhindamist. Sa saad muuta oma minevikku kui muudad suhtumist. Vaadates tagasi armastava ja mõistva pilguga sa suudad tervendada minevikku. Jah, kõik see, mis on olnud, on sinu hüvanguks. Kas mõistad? Mida rohkem oled sa kogenud, seda hinnalisem on su vara. Kogemusi ei suuda asendada mitte ükski kool ega kursus.

Kannatamine on valik. Meie vanemad on olnud kannatajad ning õpetanud ka meid kannatama. Kui valid kasvada kannatustest välja, siis tuleb hakata nägema terviklikumat pilti, kus kõigel on seos ning olukorrad on olnud üks jada, üks ahelreaktsioon. Anna andeks inimestele oma minevikust. Meie vanemad andsid meile selle parima, mis nemad suutsid, vastavalt oma teadlikkusele. Sinu sõber, klassikaaslane või partner, on ka andnud endast selle parima vastavalt oma teadlikkusele. Ja meil kõigil on omavahel olnud vaja just sellisel viisil pakkuda üksteisele oma õppetunde. Ükski inimene ei ole paha lihtsalt selle pärast, et olla paha. Kõik need “pahad” ja “kurjad” inimesed on näidanud sulle su nõrku kohti. Ning ka nemad lihtsalt ei oska teisiti – nende teadlikkus ei ole veel tõusnud sinnani. Nüüd sina oled valikulävel. Kas usud, et see maailm siin on loodud õndsuseks? Sina enda sees saad teha valiku, mida sa valid kogeda? Kas tõused kannatustest üles? Kas tõused suuremasse mõistmisesse? Kas saadad kõigile oma minevikust valgust ja armastust otse oma südamest? Või valid kannatada ikka pettumust oma hinges ja tunda viha? Kas valid kanda endaga seda koormat? Või valid hoopis armastuse ja mõistmise? Sinu vaba valik, kas ja mida endaga kaasas soovid kanda.

Mõned meist on sündinud siia suurema empaatia võimega ja meiesugustel on tihti raske näha ja mõista inimeste kurjust. See on olnud nii muserdav ja ka eluisu võttev. Ometigi oleme me siin ja mingil eesmärgil. Meie ülesanne on inimkonda tervendada ja tõsta. Ja kui Sina valid tõusta, siis sellega tõstad ka teisi. Sest nii see on. Sinu energia mõjutab ja sinna ei saagi midagi parata. Me oleme kõik siin mõjutamas üksteist. Ja see ongi inimeseks olemine. Teadlik inimene, kes suudab ennast hoida, on kui uue reaalsuse looja, inimkonna tõstja uuele tasemele. Kuid kõike seda läbi enda. Tuleb lõpetada sõdimine enda sees. Tuleb lõpetada kritiseerimine ja arvustamine. Tuleb lõpetada enda mahutamine ühiskonna normidesse ja võtta vastu ennast endana ja täie armastusega mõista oma olulisust siin Maa peal.

Leia rahu endas, et see harmoniseeriks ümbrust oma pehmete ja tervendavate lainetega. Kasvata oma puutumatust ning hoia oma vibratsioon tugevana kasutades looduse väge.