Kuidas me loome oma keha

Inimese keha on tema hinge väljendus. Kõik mõtted ja tunded on kirjas meie välimuses. Sisemine harmoonia kujundab ilusaks igaühe. Ilu on tervis ehk tasakaal, kohalolu, rahulolu.

Iga inimene peaks esmalt hoolitsema iseenda eest. Leidma rahu hetkes ja just selles kohas, kus on ta praegu. Ei ole midagi olulisemat, kui tagada endale rahulolu ja hoolitseda selle hoidmise eest. Ei ole isekas seada ennast esikohale ja lubada tunda elust rõõmu ilma süümepiinadeta. Kuuletuda oma vajadustele ning järgida oma sisemist kompassi peaks olema inimesele esmatähtis.

Isekus on see energia, mida kiirgab välja katkine inimene, kes ei ole rahul oma eluga. Ta ei oskagi teistega arvestada, sest ta ei oska arvestada iseendaga. Ta elab puuduses, sest ta on ennast jätnud ilma oma tähelepanust ning soovib seda rahuldada välisega toitudes teistest.

Seestpoolt saab kõik alguse. Inimene, kes hoolitseb selle eest, et tal oleks oma kehas hea olla, on terve. Terve inimene jagab tervet energiat ning tema sõnad ja teod on tervendavad ka teistele.

Terve olemiseks ei piisa ainult tervislikult toitumisest ning liikumisest. Selleks on vaja ka terviklikuma pildi nägemist, tundmist, tajumist. See tähendab olla avatud laiemale informatsioonile. Tervendades endas olevad katkised mustrid, mis piiravad ja loovad moonutatud pilti.

Mõtted ja tunded väljenduvad kehal. Selged mõtted loovad selge näo. Selgelt nägemine annab selge pilgu. Selgelt nägemine siinjuures tähendab minu jaoks asjade nägemist ilma emotsioonideta ja ilma hirmuta usaldades, et kõik on millekski hea. Nii võib näha asju just nii nagu need tegelikult on – ilma moonutamata, sest puuduvad hinnangud.

Kogu keha räägib meie olemusest. Läbi mõtete ja tunnete saame mõjutada teda, sest keha otseselt reageerib meile. Oma teadlikkust tõstes saame oma välimust kujundada valides mõtted ja jälgides ning teadlikult suunates tundeid kujundame keha välimust ja olemust.

Ka haigused on tagajärjed millestki, mida oleme teinud enda vastu või ennast eirates, maha surudes oma tegelikke vajadusi, et siin elus ennast hästi tunda. Sellel teekonnal õpime veel ennast paremini tundma. Mida peentundlikumaks ja teadlikumas muutume, seda enam saame teadlikult mõjutada oma keha.