“… nii lihtne kui ka meeldiv, on aroomiteraapia – lõhnadega ravimine. Selle naturaalse meditsiini meetodi lätted pärinevad muistsest Egiptusest, Roomast, Kreekast ja Hiinast. Juba ürgaja inimesed panid ühtesid või teisi taimi lõkkesse visates tähele erinevate lõhnade toimet.
Taimed on kõige iidsemad ja imetabasemad olevused, kes iial meie planeedil elanud. Nende valduses on võimas, ravitsev ja väliste mõjutuste eest kaitsev hea energeetika. Taimed kui planeedi esimesed ja samas kõige kaitsetumad asukad õigupoolest ainult sellega tegelesidki, et jäid agressiivses keskkonnas ellu. Te võite närtsinud või tüütuks muutunud lille prügikasti visata, aga tema jääb isegi prügimäele prahilasu alla sattudes ellu (ja muidugi kannatama). Mitte ükski olend maamunal pole nii kolossaalselt elujõuline kui taim. Aroomiteraapia põhiliseks toimekomponentideks on eeterlikud õlid. Need on taimede kvintessents, milles on nelja stiihia – maa, vee, tule ja õhu – energia.
Võib tunduda, et lõhnad ei saa olla nii mõjusad kui tabletid ja süstid, millega me kõik harjunud oleme. Siiski on taimearoomide mõju piisavalt tajutav ja te võite selles oma kogemuste najal veenduda. Naturaalsed looduslikud vahendid tõrjuti keemiliste toodete poolt välja kõigest mõni aastakümmet tagasi. See annab siiski tunnistust mitte ravimite effektiivsusest, vaid ainult farmakoloogiapendlite jõust.
Teada on, et kõige tugevamad antibiootikumid pole mitte sünteetilised, vaid just nimelt taimsed. Kas te pole mõelnud, miks ei põe taimed neid haigusi, millele on vastuvõtlikud inimesed ja loomad? Tuleb välja, et taimed on miljonite aastate jooksul töötanud välja erakordse võime sünteesida nii efektiivseid antibiootikume, et isegi muteerunud bakterid ja viirused, millele tabletid ei ole eriliseks takistuseks, ei suuda nendega kohastuda.
Enamgi veel – eeterlike õlide molekulid tugevdavad keemiliste preparaatide toimet 4-10 korda. Nende molekulide üheks olulisimaks väärtuseks on, et nad jäävad organismi lühikeseks ajaks, umbes 20 minutiks, teevad oma töö ja väljuvad ilma kahjulikke kõrvaltagajärgi jätmata.
Aroomiteraapia põhimõte on ühtaegu lihtne ja käsitamatu. Tundlikud rakud, nina limaskesta retseptorid võtavad lõhnad vastu ja edastavad informatsiooni kohe närvisüsteemi. Mis ja kuidas edasi toimub, pole oluline. Põhiline, et see toimib. Nii saab välja ravida hulga haigusi. Meid aga huvitab eelkõige eeterlike õlide mõju energeetilisele kestale.
Siin teile taimede elementaarne klassifikatsioon nende toime järgi:
Elustavad aurat pärast rasket haigust: apelsin, geraanium, nelk, ingver, seeder, lavendel, maralijuur, mandariin, eukalüpt.
Valgustavad ja võimendavad aura heledust: bergamott, maralijuur, viiruk, mürr, tüümian, liivatee
Neutraliseerivad agressiivset energeetikat ja vampirismi: bergamott, nelk, ingver, kajeput (oja-melaleuka), küpress, lavendel, viiruk, malarijuur, meliss, kadakas, münt, patšuli, raudrohi, apteegitill, teepuu, sidrunväänik, eukalüpt.
Parandavad aurasse korvamatu kaotuse teinud haavu: loorber, majoraan, mänd.
Paikavad kahjustatud aurat: raudürt, pune, ingver, lavendel, viiruk, maralijuur, meliss, pune, mänd, teepuu, salvei.
Taastavad, tugevdavad ja tihendavad aurat: nelk, mõruapelsin, seeder, kaneel, muskaatpähkel, münt, sandlipuu, elupuu.
Tasandavad ja jarmoniseerivad aurat: kerereha, ylang-ylang, kajeput (oja-melaleuka), küpress, viiruk, maralijuur, mürr, roos, teepuu.
Kõrvaldavad auras seiskumisprotsessid: iisop, mänd.
Arendavad kõrgemaid tšakraid: ylang-ylang, patšuli.
Uuendavad aurat: seerder, münt, rosmariin, mänd.
Arendab südametšakrat: rosmariin.
Tugevdab aura immuunsust: loorber, kajeput (oja.melaleuka), rosmariin, liivatee.
Nagu näha, toimivad kõik taimed energeetikale soodsalt ja kaitsevad ka väliste mõjude eest. Kui te näiteks lähete lapsega jalutama, on hea tilgutada tema riietele paar tilka küpressi- sõi eukalüptiõli ja siis ei ole ükski neendus ega nõidus talle hirmus. Enda riietele ka muidugi – kui kardate kurja silma ja eriti siis, kui lähete mõnda avalikku kohta, mille külastajatel võib olla halb tuju: haiglad, bürokraatlikud asutused jne.”