Kus on piirid ja miks on piirid?

Miks me arvame, et miski on võimatu ning lepime sellega, mis ei rahulda ning süda kriibib sees? Miks arvame, et peame ennast üldse kusagile mahutama, mingisugusesse süsteemi, suhetesse, olukordadesse. Mulle on eluaeg see raskusi valmistanud, et pean ennast mahutama kuhugi, kellegi nägemusse endast ja sellest, kuidas mu elu võiks välja näha, ühiskonna normidesse, tavapärastesse käitumisreeglitesse, viisakuskülastustesse, massilisse hüpnoosireaalsusesse, kus kummardatakse kedagi endast ülevamat, kõrgemat jne. Ma lihtsalt ei ole kunagi suutnud väliseid tõdesid ja piire omaks võtta. Väga raske on siin Maa peal olnud nii elada. Sest kui hakkad vastu, siis oled ju must lammas, pirtsakas, egoist, nõrk jne. Lasteaed oli raske, kool, töö, kogu perekonna ja ühiskonna elu jne. Igalpool tundsin ennast allasurutuna ja pidevalt ma vihastusin plahvatades seda viha välja nii, et silme eest oli must. Mulle on ka palju heidetud ette pilvedes hõljumist ja kutsutakse pidevalt maa peale tagasi. Seepärast ka maanduse teema mulle olnud alati vastukara. Ma ei ole kunagi tahtnud sellisesse reaalsusesse maanduda.

Kust tulevad sõjad? Miks esinevad inimeste vahel konfliktid? Kõik see tuleb sisemistest allasurutud pingetest ja oskamatusest mõista ennast. Inimene, kes ei mõista ennast ei mõista ammugi kedagi teist. Ning inimene, kes ei ela enda hüvanguks, ei oska ealeski teistele midagi pakkuda, peale rahutuse. Meie aga ootame, et tuleks keegi ja parandaks midagi, pakukuks meile leevendust, aitaks jamast välja, käituks meeldivalt, vastaks ootustele, ja kui ta seda ei tee, siis ta on paha ja isekas jne. Koguaeg on nii suured ootused teiste suhtes. Niimoodi viskamegi üksteisele koormat kanda ja sööme üksteist energiast tühjaks.

Aga see ei pea üldse nii olema, sa võid täielikult astuda välja sellest ringist, kus sa elad ja hingad vaid teistele ning ootad sama vastu! Sa ei pea haakuma mitte millegagi, mis su südant ei rahulda. Sa ei pea kuulama ühtegi tõde,mis sinuga ei haaku, sinu puhtal olemusel ei ole piire. Piirid on vaid peas – mõistuses. Aga mõistust saab ümber programmeerida ja vanad uskumused asendada uutega – sellistega, mis sinus elurõõmu äratavad, mis on harmoonias sinu südamehäälega. Sul on täielikult võimalik vahetada välja oma reaalsus, kui sellest vanast lahti lased ja häälestad ennast uuele sagedusele ja sead oma fookuse sinna.

Sinna kuhu vaatad oma sisemise pilguga, hakkab kujunema Sinu uus reaalsus, mis peagi peegeldub välises maailmas. Jah! Kõik on võimalik!

Meil on võimalik luua siia maapeale paradiis. Me teame kõik neid katseid, kus muusikaga mõjutatakse taimi ja kuidas klassikaline muusika paneb taimed kiiremini ja paremini kasvama võimsaks ja tugevaks. Aga kus on siis piir? Ja miks see piir peaks olema? Mis siis kui minna sealt edasi ja veelgi sügavamale. Kui palju meil on võimalik siin maapeal seda elu mõjutada!? Üks helge tähelaps rääkis mulle huvitava loo, kuidas muru tema kõrval silmnähtavalt kasvas, kui ta oli üliteadvusseisundis. See on seisund, kus mõistad, et oled looja, reaalsuse kujundaja, üks kõigega – ei eralda ennast välisest.

Seega, mida rohkem sa väljud ohvrirollist, kus sa sõltud välisest ja süüdistad ilma, sugulasi, ühiskonda, partnereid, võimu, või mida iganes, seda väekamaks sa muutud. Sa oled osa kõigest ja kõik on osa sinust. Sul ei ole vaja kellegagi võidelda, mingeid piire purustada ega midagi lõhkuda. Sul on vaja vaid endaga sõbraks saada, ennast avada, võtta oma vägi vastu võtta ennast vastu sellisena nagu sa päriselt oled ja hakata teadlikult looma läbi enda. Olen nii palju kuulnud seda vabandust, et mis mina, ma olen vaid üks väike tolmukübe siin universumis, mina üksi ei suuda midagi. Kuid tegelikult oled just sina see punkt, kust kogu sinu reaalsus saab alguse. Väline maailm ei seisa sinust eraldi. Väline on sisemuse peegeldus.

Armas inimene, kui sa soovid muutust, siis alusta endast. Ära jää ootama, et see tuleb kusagilt taevast, ära looda, et keegi teine teeb sind õnnelikuks. Kõik saab alguse sinu seest. Sinu sees on kogu universum. Sina oledki universum.
Häälesta oma reaalsus ning maanda ennast sellesse – oma valitud maailma.

Loo ise omale piirid, loo ise reaalsus, mida Sina kogeda soovid!

Kaanefoto: Helen Tammela