Me oleme vabad ning meie võimuses on luua oma maailm

Ma elan täiesti teistmoodi kui enamus meie ühiskonnas. Ma ei söö nii nagu enamus, ei tee karjääri, ei joo alkoholi, ei vii last lasteaeda, ei pidutse, ei vaata uudiseid… Kuid ma ei tunne mitte kusagilt otsast, et ennast piiraksin. Sest iga kord kui mõne ukse sulgen, siis avaneb uus. Loobudes lihast avastasin taimetoidu maailma, mis oli veel rikkalikum ja mitmekesisem. Loobudes kuumtöödeldud toidust avanes minu ees elusa toidu lihtsus ja ehedus. Loobudes karjäärist leidsin end lapse maailmas täis avastusi igal sammul. Loobudes uudiste vaatamisest televiisorist hakkasid minuni jõudma vaid need uudised, mida ma kuulda soovisin. Ma tajun maailma palju avaramalt kui enne. Ma näen võimalusi igal pool ja püüan oma elu muuta päevast-päeva harmoonilisemaks muinasjutuks. Ma tean, et olen vaba inimene ning võin elada nii nagu ise soovin ja kujundada oma maailma.

Me oleme vabad ning meie võimuses on luua oma maailm. Kuid miks me ei kasuta oma täit potentsiaali? Meid on väikesest peale kasvatatud uskumuste süsteemis, mis ei soosi meie südame kuulamist vaid jõuliselt suunab toetuma välisele. Sünnist saati oleme abitud ning meile hakatakse õpetama, kuidas elada. Äsja koorunud kilpkonna pojad teavad, kuhu poole lippama peavad ning kuidas meres hakkama saada, kuid inimlapsele tehakse unekoole ning teda harjutatakse lisatoiduga, mida ta korduvalt suust välja laseb, sest ainult nii hakkab ta sööma tervislikku toitu.

Selleks, et olla tõeliselt vaba, on vaja julgust vaadata oma südamesse, õppida teda kuulama, tunnetama. Ja vaja on märgata seda vangistust, mille on loonud sulle sinu uskumused. Sul on võimalik kõike muuta, astuda välja sellest, mis ei sobi ja luua uus uskumus, mis sulle meelepärasem. Sa ei pea võtma kuulda mitte ühtegi õpetajat, kelle jutt sinu südamega ei haaku. Sa ei pea järgima mitte ühtegi inimest, kes sind ei inspireeri. Tea, et nii palju kui on inimesi võib olla ka erinevaid tõdesid. Sest sinu tõde ei ole mitte midagi muud kui uskumuste süsteem, mille sa oled oma tavateadvuses kinnitanud, loogiliseks mõelnud ning see töötab sinu jaoks.

Kui Sa seda kõike ükskord taipad, siis mõistad, et kurjus ei ole vältimatu ning õnn ja küllus ei tule kellegi arvelt, et elu ei ole olelusvõitlus, töö ei ole kohutsus jne. See on imeline tunne kui märkad, et kõik on kinni vaid Sinu peas, mis piirab sinu võimalusi.