Püüa elada nii, et iga sinu tegu ja sõna kannaks endas rahu

Olen alles avastamas oma tõelist olemust. Tean, et olen midagi palju enamat kui mu keha. Suudan tajuda ka ümbrust endana. Ka sina oled mina ja mina olen sina, sest me kõik oleme üks. See on põnev maailm. Mida suuremat ühtsust ma tunnen kõiksusega, seda vähem ma tunnen valu ning seda suuremaks kasvab minus rahu ja minu potentsiaal.

Minu missiooniks on ühendada endas nii sisemine kui ka väline maailm. Leida tasakaal mees- ja naisenergiate vahel. Ma soovin luua oma elu harmoonilisemaks, külluslikumaks. Ma püüan pidevalt laiendada oma silmaringi nii seest kui väljast. Ma tegelen oma vaimse poolega ning samas ka hindan oma keha ning püüan teda hoida ja kuulata, et teha koostööd kõrgemal tasandil.

Me ei saa liigitada inimesi vaimseteks ja materialistlikeks. Me kõik oleme seda mõlemat tahes-tahtmata. Sest inimesena oled sa sündinud siia materiaalsesse maailma ning meid saadab meie vaim. Mõnel on suurem ja selgem ühendus oma vaimuga mõnel väiksem. Mõni soovib rohkem kogeda materiaalse maailma küllust, mõnele piisab munga elust templis, sest ta on valinud kogeda inimesena rohkem ainult oma vaimsemat poolt. Ja me kõik kogeme just seda, mida me oleme omale valinud kogeda ikka selleks, et kasvada ja areneda edasi suurema tasakaalu ja ühtsustunde poole, kus kaob valu, hirm, kurbus, viha ning valitsevaks saab armastus, harmoonia.

Duaalsusest – vastandumisest, liigitamisest kõike heaks ja halvaks, saab alguse rahutus. Valega võideldakse mõistmata, et valet ei ole tegelikult olemas. Kõik on siin maailmas koostöös aidates luua tasakaalu. Võideldes millegi vastu me aina suurendame tasakaalutust. Rohkem peaks keskenduma sellele, mida me soovime jagada ja kasvatada. See, millele suuname tähelepanu, sellele kingime energiat juurde. See, millelt oma tähelepanu võtame, see kahaneb lõpuks märkamatuks. Nii saame luua oma reaalsust ja seda, kuidas me maailma tajume.

Sise- ja välismaailm – need ei ole üksteisele vastased. See on kooslus, üks tervik, mis sulandub kokku. Läbi välise sa näed ja koged seda, kes sa hetkel oled. Peegeldus ei saa olla vastandlik. See on see maailm, mida Sina lood, see saab alguse Sinu seest. Tegeledes välismaailmaga sa tegeled endaga. Aidates teisi sa aitad iseennast. Lahendades väliseid probleeme leiavad lahendusi probleemid sinu sees. Ka tõestades kellelegi midagi oled hoopis sina see, kellele sa püüad midagi selgeks teha.

Ka mees- ja naisenergiad ei vastandu vaid toetavad üksteist. Need on olemas meis kõigis ning need on vaja saada tasakaalu, et need oleksid alati ühenduses. Naine on rahu – see on simemine maailm, vaimsus, loomingulisus, see, kust kõik saab alguse. Mees on rahu ja loomingu väljendus materiaalses maailmas. Iga liigutus peaks saama alguse rahust, mitte võitlusest millegi vastu. Mees ei pea olema võitlev ja julm. Tõeline mees täidab materiaalse maailma loominguga, millest kiirgab rahu ja armastust, millest peegeldub naise olemus.

Iga päevaga ma püüan leida aina rohkem koostööd oma sisemise naise ja mehe vahel. Et igas minu teos, liigutuses, sõnas oleks tajuda nendevaheline ühendus.

Kaanefoto: Helen Tammela