Imeline ja külluslik uus maailm avaneb meie ees alles siis, kui suudame näha kõike neutraalselt, ilma hinnanguteta.

Kõik lihtsalt on, on eriliselt imeline jumalik looming. Selline maailm avaneb meile siis, kui ise oleme täielikus tasakaalus, kus erinevad pooled meis endis ei sõdi ega süüdista. Kui sinus on olemas kurbus, on olemas ka see teine pool, mis on rõõmus. Sest ilma kurbuseta sa ei teaks, mis on rõõm. Kui on kadedus, on ka lahkus. Me elame duaalsuses, kus kõik alati vastandub. Mida rohkem kalduda ühele või teisele poole, seda keerulisem on tasakaalu hoida.

Rahu on keskmes. Rahu on seal, kus mõlemad pooled võtavad üksteist vastu ning mõistavad, et ühte ei oleks ilma teiseta. See on täielik ühinemine, kus vastandid täiustavad üksteist ja loovad koos terviku üksteist hoides ja kandes. See on sügav kontakt, kus avaneb uus maailm. Nii nagu mehe ja naise vahelisest kontaktist sünnib uus elu. Elu ei pea olema kõikumine siia-sinna, pendeldamine kerguse ja raskuse vahel. See võiks olla täielik ekstaas, kus jumalik tunne saadab sind igal hetkel. See on see, mida me kõik igatseme, kas teadlikult või mitte. Selle otsimine väliselt muudab kurvaks, sest otsides võidki jääda otsima. See tunne tuleb leida enda seest. Sellest tundest saab alguse su maailm. Sealt sünnib igal hetkel sinu looming, sinu elu, sinu kogemus.

Iga naise sees elab mees ning igas mehes on naine. Need on erinevad energiad meis, mis toetavad üksteist. Mida paremini nad läbi saavad, seda õnnelikum ja külluslikum on elu. Meie sisemine suhe nende kahe energia vahel peegeldub väliselt. Kui meesenergia on naise sees teda hoidmas ja toetamas, puhkeb naine õitsele, tundes, et on turvaline särada. Ja ta tõmbab ka väliselt küllust ligi. Kui on sisemine sära, siis peegeldub see ka väliselt. Nii me loome – seest poolt välja poole. Midagi ei saa oodata, et ise tuleks, kedagi ei saa süüdistada, et ei anna või ei tee või ei toeta või ei vasta jne jne… Meie ellu tulevad vaid peegeldajad, need, kes näitavad seda, mis toimub sinu enda sees. Ei saa oodata, et tuleks keegi ja teeks õnnelikuks. Kõik tuleb ise luua. Kas ei ole imeline? Me võime kõike ise luua ega sõltu välisest.

Kõige olulisem – tasakaal. Olla rahus iseendaga, leida hingerahu, rõõm enda seest. Meil pole vaja mõelda, kuidas maailmaga toime tulla. Oluline on toime tulla iseendaga ning lasta maailmal muutuda.