Kas kuulata “targemaid” või elada ISE?

Milleks me siia maailma sünnime? Kas selleks, et juba väiksest peale kuulata õpetajaid: autoriteete, arste, kõrgelt haritud spetsialiste lihtsalt sellepärast, et nemad on palju aastaid õppinud ja ütlevad, et on targemad kui Sina ja teavad, kuidas Sina peaksid oma elu elama? Aga kuidas nemad saavad teada, mis on just Sulle õige? Ja kas nad ka tegelikult võtavad vastutuse selle eest, et julgevad Sinu ellu sekkuda?

Aga kas Sa ise tahaksid olla nende moodi, kes sulle dikteerivad, kuidas on õige elada ja mida tuleb teha? Oma õpetajaid tuleb hoole ja südamega valida. Kõige parem õpetaja on see, kes inspireerib, kes sütitab Sinus leegi, huvi hakata kusagile suunda kasvama. See peaks olema inimene, kelles Sulle miski väga meeldib, kelle moodi tahaks olla. Ning tema õpetused ei tohiks olla peale surutud vaid vabalt vastuvõetavad.

Elu on selleks, et elada, kasvada, areneda, õppida läbi oma kogemuste. Minu arust ei tuleks tõsiselt võtta ütlust, et tark õpib teiste kogemusest. Oma kogemus on alati midagi muud, sest inimesed on erinevad. Ning meile kõigile on antud kompass – see on meie sisetunne. Elu on üks õppetund, mis tuleb omal käel läbida.

Kaanefoto: Helen Tammela