Kõige keerulisem siin elus on tulla toime iseendaga

Kõige keerulisem siin elus on tulla toime iseendaga. Tulla toime oma mõistuse häälega, mis tahab toetuda vanadele kogemustele ja tunneb ebaturvalisust kõige uue suhtes. Tulla toime oma egoga, mis on kui kaitsekilp välise maailma ees eraldades sind kõiksusest ja ühtekuuluvusest. Toetumine kogetule ja vanadele mustritele loob turvatunnet. Kuid miski siin elus ei ole püsiv. Kõik on pidevas voolamises, muutumises. Ja sinu ülesanne on lubada elul juhtuda. Lubada elul näidata sulle sind ennast läbi maailma, mida koged. Lubada kogeda iseennast läbi maailma ilma hinnanguteta, ilma eralduseta. Õppida usaldama ja teadlikult kasutama oma väge.


Tulles toime iseendaga laheneb kõik muu võluväel. Kui sa suudad luua endas rahu, rahuneb ka ümbrus. Kui sa suudad olla ise armastus, on ka maailm sinu ümber täis armastust. Sinu ülesanne on kõigest valida tunne enda sees. See tunne peenemal ja sügavamal tasandil muuta võimalikult selgeks, võimalikult puhtaks.


Tegelikult on ju kõik väga lihtne. Sa saad seda, kes sa oled. Su elu vastab sinu vibratsioonile. Oled sina ja on maailm, mis peegeldab sulle sind. Maailm, läbi mille sa tajud iseennast. Sinu energia loob. Ka kõik mustad augud täidetakse – hirmud tulevad ennast näitama reaalsuses. See, kuidas sina ennast tunned, saadab signaale väljapoole ning tõmbab ligi just vastavat. Siin justkui ei ole ju midagi keerulist. Ometigi… püüa valida seda meeldivat tunnet keset kaost. Püüa mitte hirmu tunda teadmatu ees. Püüa mitte reageerida, kui sinu elu häiritakse.


Me reageerime. Reageerime negatiivselt sellele, mis meid puudutab. Sellele, mis meis endas on vastuolus, lahendamata sisemiselt. Ja kui jätta see lahendamata läheb mõttetu hulk energiat sellega võitlemisse. Veel hullem kui jääda ohvriks ning anda kogu vastutus välisele, leides et viga ei asu mitte sinus endas vaid väljaspool. Kuid välist muuta sa saad läbi enda. Sinus endas on see vägi. Lõputu vägi luua maailma.


Armas inimene, sa oled looja kehastus. Mida rohkem väge sa endas vastu võtad, seda puutumatumaks muutud. Ja sul ei ole midagi karta peale iseenda, kellega päevast päeva kuni viimse hingetõmbeni siin koos rändad. Vaid temaga tuleb sul hakkama saada. Hakkama saada ehk tulla toime iseendaga kõige sügavamal tasandil.

Võti helgemasse maailma asub sinu enda sees! Leia see võti ning õpi seda kasutama, sellega avama uksi ja avastama uusi maailmu. See teekond siin on lõputu, lõputu õppimine ja avastamine, nagu kingituste lahti pakkimine.

Ma olen tänulik ka kogu sõnniku eest, millega elu on mind väetanud. Mitte miski siin elus ei ole juhtunud minu kahjuks. Kõik ikka selleks, et tajuksin oma väge, tunneksin oma tugevust, olles tänulik, et mul on võimalus kogeda virgudes ja sirgudes valguse poole 🙏

Igas olukorras saame me valida, kas olla kaotaja, võitja või lihtsalt… kogeja. Me oleme harjunud saama hinnanguid väliselt. Kuid me saame valida ise, mida tunneme. Keegi teine seda meie eest teha ei saa. Meid saab vaid mõjutada, kui me laseme. Kuid tunde oma sees me valime ise. Meil on võimalus valida, kellena ennast tunda – see on meie sisemine vabadus!

Ja me kasvame järjest tugevamaks läbi elu, läbi valu, läbi ilu nägemises selles kõiges, mis on, mis lihtsalt on elu, mida kogeda. Tänutundes jääme alati võitjateks. Suures tänutundes, et on võimalik kogeda. Ja mõistes, et sa ei jää kunagi millestki ilma, vaid tänutundes, et sul on olnud võimalik kogeda ja võimalus kogeda igal hetkel jälle midagi uut.