Kui vana Sind enam ei teeni…

Nii mõnedki meist on praegu jõudnud sellesse punkti, kus tuleb mõistmine, et nii edasi enam ei saa, on vaja võtta vastu muutus. Vajadus suunduda hingeteele on muutunud tugevamaks kui ealseki varem.

Rahulolematus hinges paneb otsima vastuseid väljastpoolt. Kuid mida rohkem otsida, seda suuremasse segadusse satume. Vastused on olemas kõik iseenda sees. Mida sügavamalt suudame minna rahusse, seda selgemalt saame südamega kontaktis tunnetada oma tegelikke vajadusi, oma vaimu juhendamist, oma hinge teed.

Väga tähtis on igal sammul säilitada rahu. Energiad on nii intensiivsed ja tahavad kaasa haarata pöörisesse. Kuid keskmes on selgus ja tasakaal. Keskmes on kõik vastused. Keskmes on meil võime luua harmoonilist elu enda ümber.
Meie oleme oma elu loojad. Kuid Kuidas me loome? Miks tuleb nii palju takistusi? Miks kukume ja saame haiget? Kui kõik oleks nii lihtne, et ise loome, siis miks me ei ela juba oma elu justkui paradiisis? Reaalsus – see kõik tuleb enda seest, ei kusagilt mujalt. Sinna, kuhu suunad fookuse, sünnib Sinu uus reaalsus. See teadmine annab tohutu vabaduse. Kuid… Meile meeldib küll lennata ja kõrgustes hõljuda ja oma fookusega kõike kasvatada aga ikkagi ei tule päris see, mida soovime. Looming ei ole ikka päris puhas, sest me ise ei märkagi, millist energiat me suuname. Me ei ole päris ausad enda vastu olnud, sest Ego ei soovi nii mõndagi tunnistada. Alateadvus peidab endas igasuguseid põnevust pakkuvaid mõjutajaid, mis samuti kujundavad reaalsust.

Kui väga me ka ei sooviks, me ei saa minna lendu ning rebida lahti ennast oma juurtest. Meie keha on pärit siit planeedilt Maa ning kannab endaga palju mälestusi. Meie DNA on täis igasugu materjali: lapsepõlve traumad, esivanemate rasked elud, sõjad ja kannatused. Meis on palju usaldamatust. Meil on instinktid, mis juhivad meid teatud hetkedel. Meil on alateadlikud hoiakud, mis takistavad uue elu vastu võtmist, meil on väljakujunenud mustrid, milles elamine tundub justkui turvaline, sest väljaspool neid mustreid on kõik tundmatu. Need on kõik need takistused, mis samuti kujundavad meie reaalsust. Kuid nendega tegelemine ei ole nii meeldiv. Inimestel on pigem soov siit lihtsalt minema vibreerida. Kuid selge on see, et ka juured vajavad tervendamist.

Selleks, et juuri tervendada, on esmalt vaja luua rahu kõigega, mis on. Aktsepteerida kõiksust. Tunnustada oma esivanemate tarkust, mis aitas neil omal ajal jääda ellu. Ja Sinu kehal on samuti ellujäämise instinkt, mis sind elus hoidnud. Nüüd, kui Sul on ligipääs hoopis uutele teadmistele, universumi tarkustele, ei tähenda see seda, et kõik, mis varem on olnud, oleks vale. Sul ei ole vaja sellega võidelda. Ei ole vaja purustada oma juuri. On vaja tervendada. On vaja viia valgus juurteni välja. Ja seda kõike läbi enda. Tuleb olla tänulik minevikule, et see on Sind toonud siia, kus oled. Sa oled ju elus. Sinu teadmised on Sind kandnud.

Läbi enda, tegeledes oma juurtega, sa tervendad kogu suguvõsa. Tegeledes iseendaga nii sügaval tasandil, saavad protsessidest mõjutatud ka Sinu perekond ja sugulased. Sul ei ole vaja kedagi muuta peale iseenda. Läbi enda lood Sa oma maailma. Millises maailmas sa elada soovid? Kas võitlevas või erinevusi aktsepteerivas? Kõik on Sinu enda valik. Mida Sa valiksid, kui Sa ei juhinduks oma egost vaid südamest? Nii jõuad Sa oma hingeteele, kus armastus kannab Sind kätel läbi elu.
Kui tunned, et soovid selgust, siis kirjuta mulle julgelt. Ma olen siin, et Elumaitse saaks tuua meie ellu kergust, helgust ja selgust. Loome koos tugevad juured ja kasvatame suure võre kõrgustesse. Meist saavad koos võimsad loojad.

Mirjam@elumaitse.ee

Kaanefoto: Helen Tammela