Loomise vägi

Inimene, Sa oled Looja. Sa igal hetkel lood endale uut kogemust. Kui tunned segadust, lood segadust. Kui soovid selgust, siis loo selgus. Sa oled kuntstnik, Sa maalid oma elu, oma kogemust, oma maailma, oma reaalsust. Sinu nägemusest saab alguse kõiksus. Loo seda, misa Sa soovid näha.

Ma jagan oma lapsepõlve kogemust, mida hakkasin alles mõni päev tagasi mõistma. Olin siis umbes 5 aastane. Mulle alati meeldis otsida mustreid ja kujundeid seintelt ja lagedelt. Need hakkasid moodustama olendeid, keskkondasid, inimesi. Need ärkasid ellu. Ühte nendest kogemustest, mis eriti eredalt on meeles, ma jagaksin ka teiega. Ehk tekib äratundmist.

“Ärkasin hommikul vaikuses oma magamistoas. Juba oli valge. Ma vaatasin tühjalt lakke. Seal olid augud, konarused, varjud. Need hakkasid moodustama mägesid, orgusid, puid, jõgesid, metsasid. Ma jälgisin veel sügavamalt, ning nägin juba inimesi, kes vihmametsas askeldasid. Natukese aja pärast kuulsin juba juttu, mida nad rääkisid. Ma olin nii keskendunud. Ja nad märkasid mind ning hakkasid suhtlema. Mõne aja pärast nad soovisid mind sinna enda juurde. Nad saatsid köie laest alla minuni ja ma olin valmis sellest haarama. Kuid magamistoa uks läks lahti ja ema astus sisse ning kõik kadus.”

Mis oleks edasi saanud, ei tea. Mu ema tuli ja tõi fookuse tagasi siia reaalsusesse. Siiani ma arvasin, et see polnud päris, et see oli minu fantaasia. Et “päris” asjad on need, mis on juba olemas, mida sa juba näed. Kuid nüüd mulle meenus taas, et ainuke, mis on päris, ongi see, et me ise loome. See kogemus on mul meeles selleks, et teaksin, kuidas luua. Läbi fookuse. See, mida me näeme ja oma fookusega toidame, sellest kujunebki reaalsus. Me ise kujundame seda elusat mitmemõõtmelist pilti, kes teadlikult, kes mitte.

Ühel päeval oleme kõik teadlikud loojad. Selleks on meil vaja jõuda oma keskmesse, saavutada kontroll enda üle. Tuleb mõista, kes Sa päriselt oled ja mida päriselt tahad. Tuleb taastada oma loomingulisus ning anda ka lastele võimalus ise luua. Ärme ütle neile kõike ette, kuidas teha. Kingime neile hoitud ruumi ja laseme neil endil seda kujundada.