Loomulikkus

Öeldakse, et ilu on vaataja silmades. See, kuidas me maailma näeme, oleneb sellest, kuidas vaatame. Ilus inimene näeb enda ümber kaunist loomingut läbi mille peegeldub talle tagasi tema enda olemus.

Kuid see, mida peame iluks, ei pruugi sugugi olla eluterve. Meie ilumeel kujuneb läbi kogemuste. Kui esimesel korral sulle miski ei meeldi, siis peale korduvat reklaami on ilmselt juba teine lugu. Seda nimetatakse ajupesuks. Meie valikud on tegelikkuses kujundatud kellegi huvidest lähtuvalt.

Mida rohkem on rikutud meie olemus, seda koledamana paistab reaalsus. Seda enam me tunneme, et meil on puudused. Me vaatame peeglisse ja näeme vigu, mida saab parandada kaasaegne ja erinevaid võimalusi tulvil heaolumaailm. Kuid selleks on vaja raha, mida jälle on puudu. Ja muudkui ongi õnnest miski puudu.

Kahjuks on inimene liikunud liiga kaugele oma loomulikkusest, looduslikkusest olemusest. Tehislik maailm püüab meile miskit pidevalt pähe määrida meile sisendades, et oleme puudulikud. Ja kui me nii mõtleme, siis nii tegelikult ongi. Me valime mõelda kas enda kasuks või kahjuks. See on igaühe enda teha. Me võime alati kasutada kõiki võimalusi, mida kaasaegne maailm meile pakub. Aga esmalt võiks vaadata endasse ja püüda mõista tagamaid.

Põhiline, mida tänapäeval inimestele müüakse, on enesearmastus.

Meie soov on kogeda armastust. Aga kuidas seda saada? Lihtne… osta endale kalleid tooteid ja teenuseid, mis aitavad sul tunda ennast täisväärtuslikult. Ja kui ikka jääb puudu, siis osta juurde aina paremaid ja uuemaid lahendusi.

Kui inimene avastab, et looduse poolt on talle juba kõik antud, siis paljud ärid kukuksid kokku. Kui inimene võtab looduse ja loomulikkuse endas vastu, siis ta tunneb ennast täiuslikult oma kehas, mis on ainulaadne. Kui inimene vaid märkaks oma erilisust…

Pole midagi olulisemat siin elus kui tervis. Terves inimeses voolab elujõud. Tema mõtted on väestavad. Tema loovus on puhas. Ta ei reosta ega kurna meie planeeti. Ta on looduse kroon! Ta inimene, kes elab harmoonias kogu looduga.

Kui me suudame õpetada ja edasi anda oma lastele täisväärtuslikkuse tunnet, siis see on parim pärandus, mida saame kinkida järgmisele põlvkonnale.

Tule ja tutvu Elumaitsega Patreonis:

www.patreon.com/elumaitse