Miks tarbida datleid?

Aneemia, põletikud, kõrge kolesterool, seedeprobleemid, energiakriis…

Kaaliumirikka toidu, nagu datlite, tarbimine, võib aidata reguleerida vererõhku, kuna kaalium aitab vähendada naatriumi mõju vererõhule ja hoida veresoonte seinad lõdvestunud. Datlid on kiudainerikkad viljad, mis võivad aidata seedimist reguleerida, kõhukinnisust leevendada ning soolestiku tervist parandada. Lisaks sisaldavad datlid rauda, mis on oluline komponent punaste vereliblede moodustamisel ja hapniku transportimisel kehas. Seega võivad nad aidata aneemia korral, eriti rauavaegusaneemia puhul.

Datlid on mitmel moel kasulikud ja neid peetakse tervislikuks lisandiks toidulaual. Siin on mõned nende peamised kasulikud omadused:

  1. Hea energiaallikas: Datlid on rikkalik süsivesikute allikas, mis annavad kehale kiiret energiat. Seetõttu võivad datlid olla suurepärane valik enne treeningut või kiiret energialaengut vajades.
  2. Kiudainerikas: Datlid sisaldavad palju kiudaineid, mis aitavad seedimist reguleerida, soolestikku tervena hoida ning võivad aidata kaalulangusel, kuna tekitavad kiiremini täiskõhutunnet.
  3. Vitamiinide ja mineraalide allikas: Datlid sisaldavad mitmeid olulisi vitamiine ja mineraalaineid, sealhulgas B-vitamiine, rauda, magneesiumi ja kaaliumi. Need ained on olulised keha normaalseks funktsioneerimiseks ning immuunsüsteemi tugevdamiseks.
  4. Antioksüdantide allikas: Datlid sisaldavad erinevaid antioksüdante, sealhulgas flavonoide, karotenoide ja fenoolhappeid, mis võivad kaitsta rakke kahjustuste eest ning vähendada põletikku organismis.
  5. Südame tervisele kasulik: Uuringud näitavad, et datlite regulaarne tarbimine võib aidata alandada südamehaiguste riski, kuna need võivad aidata alandada kolesteroolitaset ja reguleerida vererõhku.

Kokkuvõttes võib öelda, et datlid on mitmekülgsed ja toitainerikkad viljad, mis võivad olla osa tervislikust toitumisest ning aidata kaasa üldisele heaolule. Siiski tasub meeles pidada, et nad sisaldavad ka suhkrut ning peaksid olema osa tasakaalustatud toitumisest.

Valmista endale hommikuks lihtne ja kosutav datlijook!

Jagan oma lemmikut jooki datlitest, mis sobib imeliselt hommikuse kohvi asemel. See on mõnusalt vahutav ja maitsev ärataja ja hea päeva alguseks imeline väestaja. Välimuselt meenutab vahutavat latet.

Püreesta sooja veega mõned datlid ning maitse järgi kaneeli ja ingverit. Vajadusel võid soojendada ka tulel, et saada hommikuks mõnus kuum jook. Aga ära liialt läbi kuumuta. Muidu kaotab toit oma väärtust. Kõige parem on selline temperatuur, mis ei kõrveta.

Video maitsva joogi valmimisest leiad siit.

Oled huvitatud toortoitumise koolitustest, maitsvatest ja tervislikest retseptidest? Soovid muutuseid elustiilis teha kergelt, mänguliselt, põnevalt? Otsid lahendusi erinevatele terviseprobleemidele? Või soovid lihtsalt saada osa minu kogemusest nii toortoitumisest kui ka kõigest sellest, mis puudutab looduslähedat elustiili?

Oled oodatud Patreoni, kus jagan kõike seda, mida tunnen, et vaja inimestele edasi anda. See on loominguline keskkond, kus saad teada nii sellest, kuidas valmivad maitsvad ja tervislikud elavad toidud kui ka sellest, mis mind on inspireerinud sellel teekonnal. Jagan ka Elumaitse sõnumeid ja pean blogi oma parimatest mõtetest, mis kannavad tervendavaid sagedusi. See on kui pikk ja jätkuv koolitus, millest on võimalik saada osa omale sobival ajal.

Siit leiad kõike põnevat, mis puudutab toortoitumist ja looduslähedast, tervendavat elustiili ning minu 10 aastast kogemust toortoitumisega. www.patreon.com/elumaitse

Mõnusat ja magusat elu soovides,

Elumaitse