Õppides rõõmustama vihmasajus oled see, kes toob päikese välja.

Tihti me ootame, et väline maailm pakuks meile imelisi kogemusi. Ootame, et keegi tuleks ja täidaks meie unistusi. Soovime, et elu rulliks meile lahti oma kõige imelisemad võimalused, et kogeda küllust. Või keegi tuleks ja täidaks meie sees olevat tühimikku, igatsust. Aga… me ei ole siin saamas. Me oleme siin loomas.

Me oleme tulnud ise looma oma elu. Meil on eesmärk siin täita oma roll ja täiendada maailma iseenda unikaalsusega. Universum toob meile selleks kõik vahendid, et täita oma ülesannet. Me ei ole siin lihtsalt selleks, et kogeda küllust läbi materiaalse jõukuse. Me ei ole siin selleks, et keegi tuleks ja tooks meile taevast tähed ja kuu. Kõik, mida vajame, et luua, tuleb ise meieni, kui me oleme oma teel ja elame oma tões. Me oleme alati toetatud, kui elame oma tões. Kuid see on teekond omaette, et sinna jõuda. Et leida oma tõde ja selles kasvada tugevaks, on suur töö endaga. Sest oleme kasvatatud üles kellegi teise tõdede järgi ja juba varakult eksitatud oma teelt süsteemi poolt, mis meid on valitsenud. Hakates märkama iseenda soove ja vajadust liikuda oma unikaalsel rajal on suur väljakutse.
Kõigepealt tuleb võtta ise ennast vastu päris sellena, kes oled. See on individualiseerumine ning samas ka täiskasvanuks saamine, milleni paljud meist ei ole jõudnud. Suur osa inimestest tegelikult ei ole oma vaimult suureks kasvanud vaid jäänud arengus kinni ning elama kellegi teise tõe järgi, mis on eluenergiat rööviv. Kui inimene avastab oma tõe, mis sütitab teda ja inspireerib, saab ta tohutult juurde energiat, millega transformeerida nii ennast kui ka maailma. See on samal ajal ka füüsiliselt noorendav ja turgutav ning kingib pikema eluea. Sest tihti on vananemine ei midagi muud kui energiast tühjaks jooksmine, sest elatakse kellegi teise tõe järgi ning elu ei paku nii sügavat naudingut, kui võiks. Elu nautimine on kui eliksiir, mis toidab meid sügavalt ja kingib tugeva rahulduse.
Elamine oma tões on nii joovastav ja samal ajal ka katsumusi täis. Eristumine ei ole lihtne. Kõik inimesed me ümber on harjunud meisse kuidagi suhtuma ning nende hoiakud soovivad hoida meid sellisena, nagu me oleme nende jaoks alati olnud. Ja nüüd kui oled valinud elada teisiti, on esialgu lähedastel väga keeruline, sest nad peavad oma suhtumist sinusse muutma ja nägema sind uue pilguga ja ümber kohanema. Kui sina valid ennast ja oma tões elamise, siis see iseenesest juba paneb teistes sinu ümber käima protsessid, mis avardavad neid ja viivad muutusteni. Kuigi sind võibolla materdatakse ja tehakse maha ning sa tunned, et sa pole toetatud, oled sa tegelikult samal ajal hoopis väga suureks inspiratsiooniks ka neile, kes tegelikult samuti soovivad sügaval endas vabaneda iseenda loodud vangistusest.
Kui sa tunned, et oled üksi, siis tea, et tegelikult on su ümber palju inimesi, kelle hing nutab sees, sest ihkab vabadust ja vabalt hingamist ning olla vastuvõetud just sellisena nagu ta tegelikult on. Kui on raske, siis õpi tantsima ka vihmas ja sa oled see, kes toob päikese välja.