Miks süüa elavtoitu?

Inimene on oma harjumuste ori. Kas oled valmis tooma oma ellu natuke muutust? Oled valmis kõigest ühe sammukese külluslikuma elustiili suunas astuma? Pühade ajal ilmselt keegi väga ei soovi keskenduda tervislikele valikutele. See on see aeg, kui endale lubadakse kõike head ja paremat piiramatult. Uue aasta alguses jälle seatakse eesmärgiks muutuda tervislikumaks, võtta kaalust alla ja alustada uuelt leheküljelt.

Mida ütleb Sinu keha peale pidutsemist? Kas Sa kuulad tema sõnumeid? Mis Sind juhib kui soovid haarata järgmist maiustust? Hakates ennast jälgima, võid avastada, et need velikud, mis Sa teed, ei ole kookõlas sellega, mida sa päriselt sooviksid.

Inimese üks suurimaid nõrkusi on toit, mis tekitab sõltuvust. Toit, mida küsivad emotsioonid. Toit, mida küsib keha, et tunda mõnu. Maiustused, kohv, töödeldud toit, rasvane toit, šokolaad… Kas need toidud, millega tähistad Sina oma pidupäevasid, on Sulle kasulikud? Kas tähistad pühi enda tevise heaks või kahjuks? Tean, et pühade ajal saab kiirabi päris mitmeid väljakutseid, kus inimene on söönud ennast üle. Mäletan ka ennast peale pühi uimase ja väsinuna. Kehas oli raskus ja sellises olekus on kerge haigustel meid kätte saada. Miks on inimestele kombeks tähistada sündmuseid enda kahjuks kui saaks ka teisiti?

Pühade ajal kipuvad inimesed elu nautides sööma mõne kilo juurde, et siis uuel aastal uue hooga alustada dieeditamist. Selle asemel, et kõikuda äärmusest-äärmusesse, dieeditamise ja patustamise vahel pendeldada, on olemas palju parem tee. Miks küll arvatakse, et see on enese piiramine või piinamine? Kes on seda proovinud, see teab, millest ma räägin. Tervislik toit võib olla maitsev! Tervislik elustiil võib olla nii meeldiv, et Sa jääd sellest sõltuvusse. Enamus inimesi lihtsalt ei tea veel, sest on harjunud oma valikutega, mida igapäevaselt teevad. See on nagu nõiaring, milles ollakse kinni. Ja oma suurtest ahvatlustest on ju raske loobuda. See tekitab tunnet, et Sind jäetakse millestki heast ilma. Aga… Esiteks, kas see ongi üldse hea? Või on ta vaid hea maitsega? Teiseks, kas loobumine on vajalik? Tegelikult me ei pea millestki loobuma. Võimalus on suunata oma pilk tervislike ahvatluste poole. Elavate Maitsete retseptikogumikust leiab palju häid alternatiive, millega katta oma pidulaud.

Lüües klaase kokku ja öeldes: “Terviseks!”, võiks see klaasike ka olla täidetud millegi väekaga. Näiteks kuuseokka kaljaga. Leiad selle siit minu kodukalt. See väejook on väga võimas ja täidab meie keha c-vitamiini ja paljude mineraalidega. Ka pidulaud võiks olla päriselt kosutav ning täita meid vajalike ainetega. Me võiks hakata rohkem pöörama tähelepanu sellele, et me saaks päriselt toidetud, mitte lihtsalt ennast täis söödud. Meil on võimalus katta oma toidulaud tervislikult, kuid harjumused on kujundanud selle lihtsalt maitsvaks ja tervislikkus jääb teisejärguliseks. Sellest ma ei hakka praegu siin pikemalt rääkimagi, kuidas ka meie maitsemeeled on tegelikult ära rikutud soola, suhkru ja igasuguste keemiliste lisanditega. Sellegipoolest on olemas võimalus katta enda laud nii maitsvalt kui ka tervislikult ning nautida pühi ennast kosutades.

Inimene on oma harjumuste ori. See on tegelikult paras väljakutse astuda välja sellest nõiaringist, sest hoog on sees ja ei näegi muid valikuid. Aga meil on palju valikuid veel. Kui inimene valib tervenemise tee, siis ei jää muud üle, kui teha muudatused oma elus. Ja see ei ole lihtne. Harjumused ja uskumused on sügavalt juurdunud meisse juba varajasest lapsepõlvest peale. Ja meie alateadvusele tundub meie elustiil turvaline ka siis kui see on isegi ilmselgelt kahjulik ja täis halbu harjumusi. Aga kõik on võimalik! Kui enesetunne muutub juba paremaks ning uued igapäevased tervislikud ja maitsvad retseptid on välja kujunenud, kui mitu hommikut järjest oled valinud enda eest hoolitsemise kõige esimeseks tegevuseks, kui keha on saanud igapäevaselt trenni ja värsket õhku… Kui oled juba alguse teinud, selle esimese sammukesega, siis edasi läheb juba palju kergemalt. Alati see esimene samm on kõige suurem väljakutse. Kui väike hoog juba sees, siis edasi läheb kergemalt. Kõige raskem osa on uute harjumuste loomine.

Nagu ma juba eelmises lõigus kirjutasin, et inimene on oma harjumuste ori, siis see on tegelikult hea. Sest kui me pöörame oma harjumusi paremuse poole, siis hakkavad need töötama automaatselt meie kasuks! Me ise kujundame ennast. Kui Sa soovid oma elus midagi muuta, siis tuleb oma harjumusi muuta ja panna need enda heaks tööle nii, et sa jõuaksid järjest lähemale sellele, kes sa olla soovid. Sest kõik on võimalik! Me võime oma kehas sündida ümber. Meil on võimalik ehitada uue elustiiliga endale uus keha, uus elu, uus olemine. Meie keha ja kogu meie elu on meie harjumuste kujundatud. Ja kui need harjumused muutuvad, siis on mõne aja pärast need ka tunda, näha, tajuda uut olemist.

Mul on hea meel, et oled jõudnud siia lehele! Mina olen teinud oma elus läbi justkui uuestisünni. Ja tegelikult ma teen seda veel ja veel. Sest mulle meeldib kombata inimeseks olemise võimalusi ja avastada, kui vägevad me tegelikult oleme. Meie rakud uuenevad pidevalt. Meie keha füüsiliselt muutub vastavalt sellele, millist informatsiooni meie vanad rakud uutele edasi annavad. See on nii põnev! Me täielikult saame kujundada enda füüsilist vormi toidu, mõtete, tunnete, liikumisega. Meie valikud kujundavad meie füüsilise vormi. Ja meie valikud võivad olla meile meeldivad igal tasandil nii, et me ei pea ennast piirama ega keelama ega tagasi hoidma või allasuruma. Maailm on täis võimalusi! Tähtis on leida endale see kuldne kesktee iseenda järgi, mitte välisega võrreldes. Selline tee, mida mööda kõndides oled suuremas harmoonias iseendas. Sinu tee on unikaalne ja seda ei saa võrrelda kellegi teise omaga. Vali endale ainulaadne elu!

Kui Sul on suurem huvi toortoitumise suhtes ja sooviksid ka enda menüüd rikastada Elavate Maitsetega, siis nüüd võimalus osta endale videoloeng koos kogumikuga, mis tutvustab toortoitu ning sisaldab meie lemmikuid palasid, mida igapäevaselt naudime. Loengut viib läbi Simo Santeri Virtanen. Konspekt on minu koostatud. Osta saab seda siit: https://stonehands.eu/et/pood/tooted/koolitus-toortoitumine-ehk-elavate-maitsete-tundma-oppimine